תכנון מערכות ספרינקלרים – חפשו את המומחים!

כוח המלחמה הראשוני בכל שריפה הם המים, אותם מספקים הספרינקלרים. הספרינקלרים הם אותן ממטרות קטנות הנמצאות בתקרתם של מבנים רבים ועם גילוי העשן, או חלילה האש, הם נכנסים לפעולה. הספרינקלרים מתחילים לעבוד ולזרוק מים בכמויות גדולות וגם אם הם לא מצליחים לכבות את השריפה, הם מעכבים באופן משמעותי את התפשטות האש ויכולים למנוע נזק של ממש.

פתרון של השנים האחרונות

הכנסת ספרינקלרים למבנים החלה רק בבנייה המודרנית והיא לא קיימת בבנייה הישנה. כיום, כל תכנון של מבנה חייב לכלול תכנון מערכות ספרינקלרים אשר תגיד בדיוק כמה יחידות יהיו בכל חדר, מה יהיה המרחק ביניהם וכמה שטח הם יכסו אם וכאשר תחל שריפה.

תכנון מערכת ספרינקלרים איננו דבר של מה בכך. יש להתחשב בפרמטרים רבים, כולל גודל החדרים, המבנה שלהם ונקודות רלוונטיות. יש להתחשב בנקודות החשמל הקיימות ובאזורים מועדים לפורענות, כך שמדובר בעבודה לא פשוטה שצריכה להיעשות על ידי איש מקצוע שמכיר את התחום ויידע לעשות את העבודה גם בפרויקטים מאתגרים.

מצילי חיים

תכנון ספרינקלרים חייב להיות אפקטיבי ולתת תשובה מידית לסכנות שבשריפה. הספריקלרים חייבים להיות לא רחוקים מאותם אזורים דליקים, אך גם לא קרובים אליהם במיוחד ולא רגישים יתר על המידה, כדי שלא יתחילו לפעול כאשר עולה קצת עשן שיוצא מסיר בישול. העבודה היא, כאמור, די סבוכה, ותוכל להיות מושלמת רק עם תכנון נכון ואיכות ספרינקלרים גבוהה מאוד.

למרות שהם קטנים ולא תמיד מורגשים, ספרינקלרים יכולים לא פחות מלהציל חיים. פעולת ההתזה המהירה וזמן התגובה המהיר שלהם יכולים למנוע התפשטות של שריפה שתחריב רכוש ואפילו תגבה חיי אדם. לא סתם מדובר בפריט שהוא חובה בבנייה המודרנית, רק צריך לדעת לתכנן את ההשמה שלהם באופן נכון ומדויק כדי לקבל את התוצאה הרצויה.

מעוניינים לשלב מערכת כזו בביתכם או אולי במשרד שלכם? יהודה ב.מערכות, המתמחה בפתרונות כיבוי, גילוי אש וספרינקלרים, תעזור לכם לבחור את המערכת המתאימה וגם לשלב אותה בצורה המושלמת במבנה. למידע נוסף, התקשרו לטלפון מספר 050-4666181

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צרו עמנו קשר

יהודה ב. מערכות 

טלפון: 074-7087111

פקס: 073-742-9863

כתובת: אלוף דן לנר 6 תל אביב

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

לייעוץ ראשוני חייגו