תכנון מערכות כיבוי אש – למצוא את המענה המתאים

תכנון מערכות כיבוי אש הוא חלק אינטגרלי בכל פרויקט אדריכלי, והוא אפילו מעוגן בחוק. בסביבתו של כל מבנה חייב להיות ברז כיבוי אש הידרנט, כל מבנה חייב לכלול יציאת חירום למקרה שריפה וגם שביל גישה לכבאית. יש לא מעט חוקים ותקנות אשר משתנים ממבנה למבנה, אך המטרה היא כללית – לדאוג לבטיחות ולמנגנון אפקטיבי נגד שריפות.

עמידה בתקנות – היא בגדר חובה!

כל איש מקצוע המתכנן מבנה, חייב לבצע גם תכנון מערכת כיבוי אש על פי כל החוקים והתקנות. הוא חייב להבין את אופי המבנה, הייעוד שלו ולקחת בחשבון את כל המאפיינים על מנת לייצר מערכת כיבוי אש יעילה וכזו שלא תמעד בזמן אמת.

התכנון מתחיל במערכת חכמה ואיכותית של גילוי עשן ואש על מנת להתריע את הנוכחים בזמן קצר, כדי שיוכלו להתרחק מהמקום ולהימנע מאסון. המערכות יכולות להיות פשוטות ורק לצפצף ולהתריע, אך העדיפות היא כמובן למערכת גילוי בשילוב ספרינקלרים שיתחילו לזרוק מים בלחץ גבוה כדי לתת מענה ראשוני לשריפה, עד להגעת הכבאית.

לפי כל התקנות

תכנון המערכת חייב להתבצע ברמה הגבוהה ביותר, עד לרמת כמות מספקת של הידרנטים ועד שילוט המורה לאן ללכת בזמן שריפה. שריפות יכולות להיגרם מהרבה מאוד סיבות ולכן החשיבות לכך רבה מאוד, במיוחד במקומות כמו גני ילדים ומשרדים הנמצאים בקומות גבוהות בבנייני ענק. תכנון טוב יכול להציל חיים ואף למנוע מהשריפות לכלות את המבנה.

הגעת הכבאיות יכולה להתארך ואין כל סיבה שתקלה קטנה תהפוך לאסון גדול. כאשר מתכננים היטב את כל האספקטים של כיבוי האש ופועלים לפי הספר ועם האישורים הנכונים, יוצרים חומת מגן אפקטיבית מאוד נגד אש, ובכך, מצילים חיים של אנשים ואפילו מונעים ממבנה שלם לעלות בלהבות.

רוצים לשלב מערכת כיבוי אש יעילה בבית או בעסק שלכם? יהודה ב.מערכות, המתמחה בפתרונות כיבוי, גילוי אש וספרינקלרים, מעמידה לרשותכם את כל הפתרונות שאתם צריכים לשם כך. מעוניינים לשמוע עוד על השירות ועל מוצרי החברה? התקשרו לטלפון 050-4666181

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צרו עמנו קשר

יהודה ב. מערכות 

טלפון: 074-7087111

פקס: 073-742-9863

כתובת: אלוף דן לנר 6 תל אביב

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

var p_track = "747087111"; varcn_track = "phone"; var ccid_track = "337-951-3882";varmsbcac = "900"; לייעוץ ראשוני חייגו