יש כמה דברים חשובים שצריך לדעת לפני שמתקינים ספרינקלרים בדירה. קודם כל, המערכת מתריעה לדיירי הבית על קיום שריפה ראשונית. דבר שני, היא מזהה ומתחילה לבצע הליך של כיבוי עם הזיהוי הראשון. היום, יש מגוון מוצרים המציעים פתרונות עבור כל אחד מהצרכים בנפרד מערכת ספרינקלרים מציעה פתרון עבור כל הצרכים.

מערכת ספרינקלרים  מזהה את הופעת השריפה על ידי עלייה משמעותית בטמפרטורה ומיד מתחילה להפעיל את מנגנוני המים בעוצמה רבה אל האזור שמתריע על שריפה. השפרצת המים מצליחה לתפוס את תשומת הלב של הדייר, מתריעה לו על המתרחש ומכבה, בעת הצורך, גם אותו (במידה ונתקל באש). לכן, חשוב מאוד להתקין מערכת מהסוג הזה בשביל הרגשת הביטחון ושמירה על בטיחות הבית והמשפחה.

התקנת מערכות ספרינקלרים בדירה לא יכולה להתבצע על ידי כל חברה – אלא רק על ידי חברה שעברה את מבחן מכון התקנים ומחזיקה באישור עיסוק בתחום. כיוון שמערכת זו עדינה ומסועפת, חשוב לדעת איך ניגשים אליה נכון על מנת למנוע תיקון שיפגום ביעילותה. בעל מקצוע איכותי ומקצועי יידע לתפעל אותה בצורה הנכונה ביותר, יתקין אותה במיקום הרלוונטי וכדומה.

הרבה אנשים יחששו לבצע התקנה של המערכת בבניין שלהם. חלק יטענו שמדובר בצעד שפוגע באסתטיקה של הבניין וחלק יגידו שההתקנה תציל חיי אדם. אולם, דיירים שמשכילים להתקין בבניין מגוריהם מערכת מהסוג הזה יחקרו ויגלו שישנם מערכות מסוימות שיכולות להיות מוסתרות בדירות ושאינן מזיקות כלל לקו העיצובי. כמו כן, ניתן להתקין ספרינקל צד שמותקן על גבי הקיר שבקושי ניתן להבחין בו.

דירה שמותקנות בה מערכות הגנה כאלו תהיה דירה נחשקת יותר והערך שלה יהיה גבוה יותר בהלימה. לכן, אם לעיתים יש לכם חשש מההוצאה הראשונית על מערכת כזו או בפגיעה בקו העיצובי של הבניין, עליכם לזכור שהרווח שאתם מקבלים לאחר ההתקנה הוא גבוה יותר. גם אם מדובר בדירה זמנית, עדיין, בהסתכלות במאקרו, ניתן להבחין בערך הגבוה של הדירה שיגיע מיד לאחר ההתקנה.

חשוב לדעת: התקנת מערכת מהסוג הזה אינה תחליף לשירות כיבוי אש מסודר. אולם, היא יכולה למזער נזקים ולהקל משמעותית על השתלטות האש.

קניתם בית וגילתם שהקבלן לא התקין מערכות ספרינקלרים בביתכם? "יהודה ב. מערכות" יעשו את הבדיקות המקיפות עבורכם ויבצעו התקנה מקצועית ומהימנה. לפרטים נוספים: 050-4666181

צרו עמנו קשר

יהודה ב. מערכות 

טלפון: 074-7087111

פקס: 073-742-9863

כתובת: אלוף דן לנר 6 תל אביב

לייעוץ ראשוני חייגו