סוגי ספרינקלרים – על האפשרויות המוצעות כיום ואיתור המתאימה

מרבית המבנים בישראל כוללים כיום ספרינקלרים שמטרתם לזהות אש או עשן ולהתחיל לפעול על מנת לתת מענה ראשוני נגד השריפה המתגבשת לפני הגעת כוחות מכבי האש. חשוב לדעת שיש לא מעט סוגי ספרינקלרים, עם יתרונות וחסרונות, וכדי לבחור את הסוג הנכון, יש להכיר את השוק ולעשות את הבחירה הנכונה והטובה ביותר למבנה שלכם.

כיצד מוצאים את המתאים

הפרמטר הראשון שצריך לבדוק כשבוחנים את הסוגים הקיימים הוא האם המערכות עומדות בתקן הישראלי. התקן הישראלי נקרא NFPA והוא ידוע כנוקשה ולכן, מערכות שייקנו בחו"ל לאו דווקא יעשו את העבודה. בישראל מקפידים על עבודה בצורה מסודרת מאד בנושא ובסופו של דבר, המטרה היא שהספרינקלרים יזהו את הסכנה ויזרקו מים בלחץ גבוה על המקום. אולם, חשוב גם לזכור שיש כמה שיטות לבצע את זה.

סוגי מערכות ספרינקלרים כוללות מערכות מתזים רטובות או יבשות, מערכות מתזים גם לרצפה ואפילו מערכות שפועלות באמצעות קצף כיבוי, כמו זה שנמצא בארונות הכיבוי הנפוצים. יש כיום אפילו מערכות ספרינקלרים שהן נסתרות ולא נראות, כך שהן לא פוגעות בנראות, מה שחשוב מאד לכל אלה, שהאסתטיקה היא נקודה שהם לא מוכנים להתפשר עליה.

מערכות שונות

ספרינקלרים שונים עובדים בצורה שונה. החיבור למערכת הגילוי אש ועשן הוא שונה וחלקם עובדים בצורה חד פעמית, באמצעות שסתומי זכוכית שבוקעים ומתנפצים בטמפרטורה גבוהה. מערכות כאלו יש להחליף לאחר שימוש, גם אם היה מדובר באזעקת שווא. עם זאת, יש גם מערכות אלקטרוניות חדשניות ויקרות יותר, אשר מספקות שירות מתקדם ומתוחכם יותר.

ישנם ספרינקלרים עם כמה ראשים, אחרים עם ראש אחד, וכמות שונה של שסתומים. הסוגים הם רבים, כאשר הדבר החשוב מכל זוהי אמינות ורגישות במידה הנכונה. אף אחד לא רוצה צפצופים ומים על הרצפה שלא לצורך ומצד שני, חשוב מאוד שהמערכת תפעל כאשר יש סכנה אמיתית.

תוהים באיזה סוג לבחור וכיצד לשלב נכון את המערכת? יהודה ב.מערכות, המתמחה בפתרונות כיבוי, גילוי אש וספרינקלרים, מציעה לכם שירותי ייעוץ מקדימים וגם מוצרים איכותיים, שיעזרו לכם להכין את המרחב שבו אתם נמצאים בפני סכנות אש אפשרויות. למידע נוסף, התקשרו לטלפון 050-4666181

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צרו עמנו קשר

יהודה ב. מערכות 

טלפון: 074-7087111

פקס: 073-742-9863

כתובת: אלוף דן לנר 6 תל אביב

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

לייעוץ ראשוני חייגו