התקנת ספרינקלרים – למניעת שריפות

מערכות כיבוי אש חשובות מאוד להרגשת הביטחון של כל אלה הנמצאים במבנה. הסיכוי לשריפה בתוך מבנה הוא גבוה מאוד בניגוד לכפי שרבים חושבים והשריפות יכולות להיגרם ממגוון רחב של סיבות – החל מארון חשמל לא תקין ודרך קצר שנוצר באחד השקעים. הדוגמאות הללו כוללות מקרים שלא קשורים לטעויות אנוש, שקורות גם הן בהמוניהן.

יצירת מרחב בטוח באמצעות פתרונות בהתאמה מלאה

כל מבנה מחויב בתכנון מערכתי של כיבוי אש בבניין. הדבר מתחיל עם ארון הכולל ציוד מתאים (לרבות קצף כיבוי), וממשיך עם דרכי גישה לכבאיות, הידרנטים ומערכות גילוי אש ומסתיים עם דרכי בריחה נוחים לנוכחים. החשיבות של מלחמה ראשונית באש היא פרמטר מרכזי שאסור לשכוח אותו, והוא חייב להיעשות על ידי ספרינקלרים מתאימים.

סוג מועדף

הספרינקלרים הן אותן ממטרות קטנות התלויות על התקרה ומספקות זריקת מים בלחץ גבוה בתוך המבנה על מנת לכבות את האש אם הדבר אפשרי, או לפחות לעכב או לעצור אותה עד הגעת אנשי הכבאות. יש המון סוגי ספרינקלרים, אשר עושים את העבודה בצורה שונה, בין אם ספרינקלרים עם ראש אחד או יותר, וכאלה שעובדים עם מערכות גילוי שונות, אלקטרוניות או לא. כיום יש גם ספרינקלרים נחבאים (סמויים) שיוצאים רק במקרה של סכנה, כך שכל אחד יכול לבחור את הסוג המועדף עליו בהתאם לצרכים ולתקציב שלו.

התקנת ספרינקלרים חייבת להיעשות על ידי אנשי מקצוע המקפידים על עבודה לפי כל תקנות הבטיחות הנדרשות. ישנן מערכות ספרינקלרים שעובדות עם מים או עם קצף ויש ציוד ספרינקלרים מקיף שמטרתו לתת מענה כולל במקרה של אזעקת אמת של שריפה. החשיבות של מערכת כיבוי אש אפקטיבית היא רבה עוד יותר לקראת הקיץ הקרוב, ולכן, חשוב להתכונן בהתאם ולהכין את הבית ואת מקום העבודה למלחמה באש, גם אם הסבירות לכך היא נמוכה.

רוצים להתקין ספרינקלרים ומחפשים כתובת מקצועית שתעשה זאת עבורכם? יהודה ב.מערכות, המתמחה בפתרונות כיבוי, גילוי אש וספרינקלרים, תוכל לסייע לכם בכך. למידע על שירותי החברה, התקשרו לטלפון 050-4666181

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

צרו עמנו קשר

יהודה ב. מערכות 

טלפון: 074-7087111

פקס: 073-742-9863

כתובת: אלוף דן לנר 6 תל אביב

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

לייעוץ ראשוני חייגו