ברז כיבוי אש הידרנט – כדאי לדעת

ברזי הכיבוי אש נמצאים לידנו כמעט בכל מקום בו נלך. החוק קובע כי בכל רחוב חייב להיות ברז אחד לפחות, אליו תוכל להתחבר הכבאית ולהוציא מים בלחץ גבוה על מנת לכבות שריפות. הברזים הללו נקראים הידרנטים ולמרות שלא כולם שמים לב אליהם, הם קריטיים ומצילי חיים, כך שחשוב מאוד שלא להשחית אותם או לשחק איתם וכמובן להקפיד לשמור על תקינותם.

מהו ברז מסוג זה

ברז כיבוי אש הידרנט הוא בדרך כלל ברז קטן באופן יחסי, אך הוא מחובר לקווי המים שמתחת לאדמה ומייצר לחץ מים מאוד גבוה. הכבאיות מחברות אליו ברזים, המתחברים אליו באמצעות חיבורים מיוחדים ויכולים להתחיל לזרוק מים בלחץ גבוה המסייע בכיבוי השריפה.

ברזי האש מופיעים בהרבה מאוד סרטים וסדרות, בדרך כלל בסרטים על כבאים או בסצנות בהן רוצים להגביר את חומרתן של התאונות וליצור דרמטיזציה שקשה להתעלם ממנה. מים אשר יוצאים לגובה מההידרנטים זוהי תמונה מאוד מוכרת. ההידרנטים בארץ הם בדרך כלל בצבע צהוב דהוי, בעוד בסרטים הם בולטים מאוד עם צבע אדום מבריק.

לעבוד לפי התקנים

יש כמה סוגים של הידרנטים, כולל ברז כיבוי כפול, ברזים כפולים עם זקף ומתקן שבירה, ברזים בודדים וזקפים שונים. כאשר מדובר בשטח פרטי, ולא כזה שנמצא באחריות העירייה, יש אחריות על הבעלים להתקין כמה שיותר הידרנטים על מנת להשיג סוג של תעודת ביטוח נגד שריפה.

ההידרנטים לא חייבים להיות מכוערים ולהפריע לנראות של המקום. אפשר להתקין הידרנט מרשים ובוהק ואין כל סיבה שהוא יפריע בעין, אלא להפך. לכל הידרנט יש את התקנים שלו לגבי גובה, לחצים וחיבורים שונים, וחשוב לעבוד לפי כל ההוראות והקריטריונים הנדרשים על מנת להציג הידרנט שאכן יעשה את עבודתו כאשר יש אזעקת אמת, ולא רק יעמוד שם ללא מטרה.

זקוקים לברז כיבוי אש איכותי? יהודה ב.מערכות, המתמחה בפתרונות כיבוי, גילוי אש וספרינקלרים, מציעה לכם את כל זה וכן פתרונות נלווים נוספים שיעזרו לכם לשמור על סביבה בטוחה יותר. לפרטים נוספים, התקשרו לטלפון מספר 050-4666181

 


 

 

צרו עמנו קשר

יהודה ב. מערכות 

טלפון: 074-7087111

פקס: 073-742-9863

כתובת: אלוף דן לנר 6 תל אביב

לייעוץ ראשוני חייגו