אישור כיבוי אש לעסק – על חשיבותו של האישור

פתיחת עסק היא אינה דבר פשוט שאפשר לעשות ברגע. גם כשמדובר בעסק פרטי וקטן כמו חנות בוטיק במרכז קניות, הוא צריך לעמוד בלא מעט קריטריונים ותקנות במגוון אספקטים. אחד האלמנטים האלה קשור לתקנות כיבוי אש הנוגעות לכל מבנה במדינת ישראל. כידוע, כל עסק חייב להתייחס לתקנות הללו על מנת לקבל אישור לפעול בצורה סדירה.

איך מקבלים את האישור ומה המשמעות שלו

קבלת אישור כיבוי אש לעסק מתאפשרת אחרי בדיקה מדוקדקת של נציג כיבוי האש. יש כמה פרמטרים שחייבים להיכלל ליד או בתוך המבנה על מנת לספק את כל הפתרונות האפשריים לכיבוי שריפה, אם וכאשר תקרה. שריפות יכולות לקרות מהרבה מאוד סיבות, ולא רק בקיץ, כך שיש להיערך אליהן בהתאם.

תכנון של מערכת כיבוי אש אפקטיבית מתחיל קודם כל מהתקנת ארון מתאים עם קצף וכלים נוספים למלחמה ראשונית בעשן או אש. מסביב למבנה חייבים להיות הידרנטים בכמות מספקת וכן יש לספק דרכי גישה לכבאיות במקביל לדרכי יציאת חירום לנוכחים במבנה. יש לשים שילוט ועל כל התהליך להיות מאוד אפקטיבי – מרגע הזיהוי, דרך רגע הטיפול הראשוני, עד הגעת הכבאית ופינוי הנוכחים מהאזור המסוכן.

להבטיח את שלום הנוכחים

עסק ממוצע צריך להתמודד עם הרבה מאוד בירוקרטיה עד רגע פתיחת החנות. המון דברים קשורים למיסוי, סחורה, תקני מבנה שונים ואלמנטים רבים נוספים, אך אין לזלזל בתקני הכיבוי הנוקשים. הסיכוי לשריפה במבנה הוא הרבה יותר גבוה ממה שאתם חושבים והיא עלולה להתלקח מהמון סיבות, אפילו כאלו שלא קשורות לטעות אנוש.

בעלי עסק צריכים לעמוד בכל התקנים ולספק את כל מה שהחוק דורש וזאת על מנת להבטיח את שלומם של העובדים והלקוחות כאחד. אף אחד לא רוצה שהאסון הגדול הבא יקרה דווקא במשמרת שלו.

רוצים לשמור על הבטיחות הנדרשת בעסק שלכם וליהנות מפתרונות העומדים בתקנות הנדרשות? יהודה ב.מערכות, המתמחה בפתרונות כיבוי, גילוי אש וספרינקלרים, היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. למידע נוסף על המוצרים ועל השירות שהיא מציעה, התקשרו לטלפון מספר 050-4666181


 


צרו עמנו קשר

יהודה ב. מערכות 

טלפון: 050-4666181

יהודה 054-6213709

פקס: 0737429863

כתובת: אלוף דן לנר 6 תל אביב

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב