כמעט בכל מבנה תמצאו מערכות ספרינקלים המורכבות ממספר מתזים שמונעים התפשטות אש באמצעות גלאים במבנים ציבוריים, פרטיים, עסקיים ועוד. שימוש במתזים עוזר לכבות את השריפה על ידי התזה אוטומטית של מים שמתריעים באופן ראשוני על סטטוס שריפה. בזכות המערכת המתוחכמת הזו, השריפה מתגלה במהרה ונמנע אסון גדול יותר באותם מבנים.

שימוש במתז כיבוי אש, הוא פשוט ונוח לתפעול ולתחזוקה. בתוך המערכת ישנם צינורות מלאים במים שעומדים ומחכים עד שהמערכת תופעל בזמן התראה. לאחר ההתראה, מאוד קל להחזיר אותה למצב שגרתי, כיוון שלא מדובר ברכיבים אלקטרוניים מורכבים. כמו שציינו, המערכת בנויה בצורה פשוטה קלה – דבר זה אינו גורע ביעילותה באירועי שריפה. ההפך הוא הנכון – הסיכוי לתקלות קטן עד אפסי במקרה הזה.

קיימות מספר מערכות של מתזים לכיבוי אש אוטומטיות. לכל אחת מהמערכות הללו יש תכונות ייחודיות: מערכת רטובה, הצפה ויבשה. לכל מערכת יש את היתרונות שלה.

המערכת המבוקשת והמותקנת ביותר כמעט בכל בית עסק היא המערכת המתזים הרטובה שמושתת על בסיס מים. המערכת פועלת בצורה הבאה: היא פולטת מים בצורה אוטומטית ומותקנת כאביזר ייעודי לגילוי וכיבוי אש. מדובר במערכת יעילה ואמינה המרושתת בעזרת צינורות מלאים במים. בכל מתז מותקנת אמפולת זכוכית מיוחדת שמזהה את התפתחות השריפה ובעקבות עלייה בטמפרטורה, גורמת להתנפצות הזכוכית והתזת המים. כל יחידת מתז פועלת באופן אוטומטי ועצמאי.

חשוב לומר כי המתזים לא נועדו לכבות שריפות אלא לשמש הגנה ראשונית המעכבת ומונעת את התפשטות השריפה עד להגעת כוחות כיבוי מקצועיים. כמות המים שמתפרצים תוך כדי השריפה, מינימלית מאוד באופן יחסי מכמות המים המשמשת בניסיון לכבות שריפה באופן ידני על ידי לוחמי האש.

לכן, במידה ואתם מתלבטים אם להתקין מערכת מקיפה שכזו, שימו לב ליתרונות שהיא מביאה יחד עמה וגם כי קיום של מערכת כזו בבית העסק שלכם, תציל את החיים שלכם וחיים של אנשים אחרים במקביל.

מעוניינים להתקין מערכת ספרינקלים בבית העסק שלכם וזקוקים לצוות מנצח שיעזור לכם לעבור את הליך ההתקנה בצורה מהירה וקלילה? "יהודה ב. מערכות" יספקו לכם את המענה המתאים תוך התאמה אישית ומקצועית. לפרטים נוספים: 050-4666181

צרו עמנו קשר

יהודה ב. מערכות 

טלפון: 050-4666181

יהודה 054-6213709

פקס: 0737429863

כתובת: אלוף דן לנר 6 תל אביב

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב