משאבות כיבוי אש מתחלקות לשני סוגים של מערכות כיבוי – מדובר במשאבה או במשאבות הידרנטים וספרינקלרים שמטרתם לספק לחץ וכמות מים לעמדות הכיבוי (גלגלונים/הידרנטים). ההתקנה שלהם חשובה בכל מבנה תעשייתי וגבוה ולכן, חשוב לא לדלג על השלב הזה בעת מעבר למבנה או רכישת מבנה מהסוג הזה.

ישנם כמה דרכים שבעזרתם מפעילים משאבות כיבוי הידרנטים: הדרך הראשונה היא הפעלה על ידי לחצנים שנמצאים בתוך ארונות אש בכל קומה בבניין, בעת הלחיצה, המשאבה נכנסת לפעולה. הדרך השנייה, היא על ידי ירידה של לחץ המים. ברגע שלחץ המים יורד, המשאבה מתחילה לפעול ולכבות את האש. חשוב מאוד לתחזק את המערכת כל כמה זמן, על מנת לשמור על תקינותה לעת הצורך.

איך בוחרים משאבות לכיבוי אש?

יש שני סוגים של מערכות כיבוי במים במבנים. מדובר במערכת כיבוי הידרנטים ומערכת ספרינקלרים. המשאבה לכיבוי הידרנטים צריכה להתאים לדרישות של הכבאים ומכון התקנים. לפני שבכלל בוחרים במשאבה צריך לבדוק אם קיים לחץ והספק מים ראוי. למשל: משאבה צריכה להזרים מים באופן קבוע למערכת של הידרנטים. מאוד חשוב לתחזק אותה על ידי טיפול של פעם בחודשיים ולהפעיל אותה.

נוסף אליה, יש את משאבת ספרינקלרים שפועלת לפי מכון התקנים. כמו שאמרנו על המשאבה הקודמת, גם כאן, יש צורך לתחזק את המשאבה ולהפעילה לפחות פעם אחת בשבוע, לבצע טיפול כל תקופת זמן מוגדרת ועוד. במקרים בהם ספרינקלרים מותקנים בתקרות גבוהות או במבנים גבוהים במיוחד, באופן טבעי, לחץ המים המיועד לא יספיק בשביל לתת מענה מהיר ויעיל לכיבוי השריפה. לכן, יש צורך בהתקנת משאבות ייעודיות שיגדילו בהתאם את לחץ המים בהתאם לצורך המבנה. מערכת כיבוי ספרינקלרים הנה אחת המערכות המורכבות שקיימות בשוק. היא יכולה להיות חשמלית או דיזל ונכנסת לעבודה אוטומטית ברגע שלחץ בקו המים יורד.

משאבות לכיבוי אש הן הכרחיות בכל מבנה תעשייתי ועוד. מערכות אלו דורשות משאבות להגברת לחץ המים ומותקנות בעיקר במבנים גדולים כמו: מפעלים, בניינים גבוהים, בתי מלון, וילות ועוד. מערכת המשאבות המשמשות לכיבוי אש מצלות חיי אדם. חשוב מאוד לשמור על תקינותן, להפעיל ולתחזק אותן מידי פעם.

הבטיחות שלכם היא מעל הכל – אם בחרתם להתקין מערכות כיבוי אש ואתם עוד לא בטוחים מה עדיף או מה כדאי "יהודה ב. מערכות" יתנו לכם ייעוץ מקצועי מלא. לפרטים נוספים: 050-4666181

צרו עמנו קשר

יהודה ב. מערכות 

טלפון: 050-4666181

יהודה 054-6213709

פקס: 0737429863

כתובת: אלוף דן לנר 6 תל אביב

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב