ישנן מספר מערכות כיבוי אש בדגמים רבים ובסוגים מגוונים – אך מערכת המושתתת על ספרינקלרים היא הטובה והבטוחה שתמצאו. המערכת פרושה במגוון מקומות כאשר כל מיקום של המערכת, פועל באופן עצמאי – דבר המאפשר נוחות גדולה לבתי עסק שהמבנה שלהם גדול וגבוה. כלומר, ברגע שמערכת בנקודה מסוימת היא תפעל בעקבות שריפה, תדאג למגר את השריפה ולכבות אותה. בכך, היא תוכל למנוע מהשריפה להתפשט וליצור נזק רב יותר.

מערכות ספרינקלרים מותקנות באזורים רבים במבנה כמו: חדרי מדרגות, אזורים סגורים ומסדרונות.

מלבד המערכת הזו, קיימות משאבות לספרינקלרים המתחלקות לשני סוגים: משאבה מסוג הידרנטים ומסוג ספרינקלרים. המטרה של המשאבות הנה לספק לחץ מים בכמות מספקת לעמדות הכיבוי.

יש כמה דרכים שבעזרתן ניתן להפעיל משאבות כיבוי הידרנטים: האחת, ניתן להפעיל את המשאבה בעזרת לחיצה על לחצן וכאשר לוחצים עליו, המשאבה מתחילה לפעול.

הדרך השנייה, היא ירידה של לחץ מים. כלומר, ברגע שלחץ המים יורד, משאבות כיבוי האש מתחילות לעבוד. חשוב מאוד: תקינותן ובדיקה איכותן מידי שנה הינה הכרחית -משאבות המים מצילות חיים!

לא הרבה אנשים משכילים לבצע התקנת מאגרים ומשאבות לספרינקלרים בגלל שלעיתים הם אינם מודעים לאפשרות הזו. המערכת הזו יכולה להוסיף למערכת הקיימת שלכם מין פיצ'ר נוסף שישדרג את פעולת כיבוי האש. מערכת כיבוי ספרינקלרים היא אחת מהמערכות היותר מורכבות שיש היום ולכן, קיימת משאבה חשמלית ואוטומטית שנכנסת לפעולה ברגע שלחץ קו המים יורד. המשאבה צריכה להתאים לכל הדרישות של התקן הרצוי וחשוב מאוד לתחזק אותה לפי הוראות היצרן. את המשאבות ניתן להתקין כמעט בכל מבנה: בבניין תעשייתי, בבתי מלון, בניין מגורים גבוה ועוד.

במידה והחלטתם להתקין משאבה מסוג הידרנטים, אתם צריכים לבדוק האם היא מתאימה לדרישות של לוחמי האש (כבאים) ולפי הדרישות של מכון התקנים. לפני שבוחרים במשאבה הזו, חשוב לבדוק איזה לחץ והספק מים צריך להיות במשאבה וכמה פעימות מים המשאבה צריכה לתת לקווים של הידרנטים. גם כאן, חשוב מאוד להפעיל את המשאבה פעם בשבוע לפחות בשביל לשמור על התחזוקה שלה.

יש לכם כבר מערכת ספרינקלרים ואתם מעוניינים להוסיף משאבה? "יהודה ב. מערכות" יספקו לכם את המשאבות לפי התקנים הרלוונטיים. לפרטים נוספים: 050-4666181

צרו עמנו קשר

יהודה ב. מערכות 

טלפון: 050-4666181

יהודה 054-6213709

פקס: 0737429863

כתובת: אלוף דן לנר 6 תל אביב

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב